girl
 
A K C E KIWANIS klub Ostrava
projekty reference galerie
panenek
videotéka členové sponzoři
a partneři
kontakt
menu kiwanis
 
akce v roce 2016 ›  
akce v roce 2015 ›  
akce v roce 2014 ›  
akce v roce 2013 ›  
akce v roce 2012 ›  
akce v roce 2011 ›  
akce v roce 2010 ›  
akce v roce 2009 ›  
akce v roce 2008 ›  
akce v roce 2007 ›  
akce v roce 2006 ›  
akce v roce 2005 ›  
akce v roce 2004 ›  
akce v roce 2003 ›  
akce v roce 2002 ›  
dwn
 
Akce 2011

<< zpět <<

4. března 2011

Dětským pacientům pomáhají panenky Kiwanis

V osmi nemocnicích Moravskoslezského kraje se malí pacienti mohou setkat s panenkami Kiwanis. Jde o hadrové hračky, které si nemocné děti mohou pomalovat podle vlastní představivosti. Nově budou těšit panenky i dětské pacienty v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji.

140 bílých panenek má nyní k dispozici dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Panenky dostanou nemocné děti jako dárek při pobytu v nemocnici a mohou si je pomalovat podle svých představ.

Eva Pastušková, prezidentka OS Kiwanis Ostrava: "Pro to dítě je to podstatné, kreativní, přijde do nemocnice ve stresu a neví, co se bude dít a najednou dostane dárek, což nikdy nebylo a začne komunikovat. Může si na tu panenku malovat, můžejí mít jako polštářek. Děti, které mají diabetes se na ni můžou učit píchat inzulín, prostě ta panenka je opravdu všestranná. Děti ji mají strašně rády, už je to nedíllnou součástí všech nemocnic a děti si jí žádají i samy v těch nemocnicích."

Svou panenku dostal i pětiletý Tomášek, který se v nemocnici léčí. Tomáš Sukop, pacient, 5 let: "Dostal jsem panáčka a jmenuje se Tomášek. Nakreslil jsem mu kalhoty, tričko s kravatou, vlasy, oči, pusu, prsty. Na ručičku jsem mu nakreslil stejný obvaz jako mám já. Já si s panáčkem budu hrát a bude se mnou ležet v postýlce." Panenky už deset let vyrábí odsouzení ve věznici v Heřmanicích v Ostravě. Eva Pastušková, prezidentka OS Kiwanis Ostrava: "Jsou to muži, kteří tyto panenky šijou opravdu precizně, šijou to ženy v Opavě, v ženské věznici v Opavě."

Náklady na výrobu jedné panenky jsou zhruba pětapadesát korun. Bez finanční podpory sponzorů by se ale k dětem asi nikdy nedostaly.

Linda Ešková, regionální mluvčí společnosti RWE: "My s paní Pastuškovou a se sdružením Kiwanis spolupracujeme už více jak deset let a přišlo nám to jako výborný nápad. Vždycky, když přijdeme do té nemocnice a vidíme děti s panenkami Kiwanis, tak nepochybujeme o tom, že to jsou správně investované peníze."

Zatím je panenek dostatek, pokud pochybí, občanské sdružení se postará o to, aby se do nemocnice k dětem další panenky včas dostaly.

Radmila Fleischerová, mluvčí rájecké nemocnice: "Jsme velice rádi, že jsme navázali kontakt s občanským sdružením Kiwanis a přivítali jsme jejich panenky, které přiváží malým pacientům a myslíme si, že velice pomůžou pro zlepšení komunikace mezi pacientem a zdravotním personálem. Myslíme si, že každý takový projekt může mít pozitivní přínos pro léčbu malého pacienta."

V celém Moravskoslezském kraji bylo do osmi nemocnic předáno dětským pacientům skoro 18 tisíc panenek Kiwanis.

více na infoportaly.cz /

 

a1 a1
a1 a1
a1